SAÇ EKIMI

Saç ekimi, saç dökülmesi veya saç dökülmesi olan kişilerde incelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Sağlıklı saç köklerinin artık aktif olmadığı ve kellenmenin meydana geldiği bölgelere mikrocerrahi yöntemler kullanılarak aktarılması işlemine saç ekimi denir. Saç ekiminde dökülen bölgeye hastanın kendi sağlıklı saçları eklenir. Saç ekimi tamamen bireysel olarak planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonu ile genellikle hastanın ensesinde dökülmeye dayanıklı saç kökleri toplanarak inceltici veya tamamen dökülen kısımlarda açılan kanallara ekilir. SAÇ EKİm NEDİr? Günümüzde en sık görülen kozmetik sorunlardan biri saç dökülmesidir. Her ne kadar erkeklere özgü olduğu düşünülse de kadınların da zaman zaman karşılaştığı bir sorundur. Günde 50 ila 100 saç teli dökülmesi normaldir. Bunun üzerinde sayılarla dökülme varsa mutlaka bir uzmana başvurulmalıdır. Saç lazeri ve PRP gibi çeşitli saç bakımları ile saç dökülmesi azaltılsa veya önlenebilirken, ağır dökülme yaşayan kişiler için kalıcı bir çözüm olarak saç ekimi yapılmaktadır.   Saç ekimi, saç dökülmesinin neden olduğu incelme ve kellik sorununa doğal ve kalıcı bir çözümdür. Saç ekimi operasyonu ile genetik olarak dirençli saç kökleri hastanın ensesinden toplanarak kellik veya inceltmenin meydana geldiği bölgelerde açılan kanallara ekilir. Saç ekimi operasyonu lokal anestezi altında yapılan mikrocerrahi bir operasyondur. Bu nedenle hastane ortamında ve anestezi uzmanı eşliğinde yapılmalıdır. SAÇ EKİmSİ TEMEL AŞAMALARI   Saç ekimi operasyonu üç temel aşamada gerçekleştirilir;

  1. Saç köklerinin toplanması

donör bölge işlem için hazırlandıktan sonra FUE motoru ile saç kökleri tek tek toplanır. Bu arada, köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Greft adı verilen bu köklerin her biri ortalama 2-3 kıl içerir.

  1. Kanalları açma

Kanalların bölgeye göre doğru boyutta ve derinlikte açılması saç uzamasını etkiler. Ekilecek saç kökünün büyüklüğüne ve uzunluğuna uygun bir kanal açmaya özen gösterilmelidir.

  1. Kökleri açılan kanallara dikmek

Son aşamada toplanan kökler 40-45 derece açılarda açılan kanallara tek tek yerleştirilir ve saç ekimi operasyonu tamamlanır.   En Güncel Saç Ekim Tekniği: FUE yöntemi Saç ekiminde, köklerin mikro motor yardımıyla toplandığı, lokal anestezi altında yapılan mikro cerrahi bir işlem olan FUE tekniğidir.   Bu teknik tüm saç ekimi yöntemlerinin temelidir. Saç ekimi yöntemlerini birbirinden ayıran farklılıklar kökler alındığında kullanılan cihazdan, kanalları açarken ve ekim sırasında kullanılan tıbbi aletlerden kaynaklanır ve bu farklılıklar saç ekimi tekniklerinin farklı isimlendirilmesine yol açar.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım.
×