BÖLGESEL İNCELME

Endermoloji yöntemi, bölgesel zayıflama, vücut şekillendirme ve selülit tedavisinde etkin şekilde kullanılan, cerrahi olmayan bir medikal estetik uygulamasıdır. Spor veya diyete rağmen kilo veremeyen, kilolu olmamasına karşın bölgesel yağlanma sorunu yaşayan kişilerin tercih ettiği Bölgesel zayıflama, dokuların vakum yöntemiyle sıkıştırılması ve hedef bölgedeki kan dolaşımının hızlandırılması yoluyla yağ hücrelerinin küçültülerek cildin sıkılaştırılması prensibine dayanır.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar vermesi nedeniyle günümüzün en çok tercih edilen uygulamalarından biri olan Bölgesel zayıflama teknolojisi, farklı doku katmanlarına etki ederek cildin esnemesini sağlar. Uygulamaya adını veren Bölgesel zayıflama cihazının iki rulodan oluşan vakumlu özel başlığı, bağ dokulara masaj yaparak kan dolaşımını düzenlerken deri altındaki sıvı akışını da destekler. Bölgesel zayıflama uygulaması lenfatik dolaşım ve metabolik sıvı akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur. Böylelikle bölgedeki yağ hücreleri küçülür, normal şekil ve boyutuna yeniden kavuşur. Bu durum amaçlandığı gibi bölgesel zayıflama sağlarken bağ dokusunun, yağ hücrelerinin yarattığı baskıdan kurtulması sayesinde selülitleri de ciddi ölçüde azaltır. Bölgesel zayıflama yöntemiyle 2 ila 10 cm arasında incelme ve bölgesel zayıflama sağlanırken dokulardaki kolajen ve elastin üretimi de tetiklenir. Cilt sıkılaşıp toparlanır ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Bölgesel zayıflama, öğle arasında yaklaşık 30 dakika içinde gerçekleştirilebilen, acısız, güvenli, sağlıklı ve konforlu bir bölgesel zayıflama uygulamasıdır. Kişiyi günlük yaşamdan koparmadan her mevsim rahatlıkla yapılabilen ve etkisini ilk seanstan itibaren belirgin bir biçimde gösteren Bölgesel zayıflama, bu artılarıyla günümüzün en çok tercih edilen selülit tedavisi ve zayıflama yöntemlerinden biridir.

Özellikle genç yaşlarda meme büyüklüğü kişinin psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalmasına da sebep olur. Meme büyüklüğü, iskelet sistemini de etkiler. Memelerin yaptığı ağırlık vücudu öne doğru zorlamakta ve boyun fıtığını, sırt bölgesinde kamburlaşmayı, kollarda sinir sıkışmasına bağlı güç kayıpları gibi rahatsızlıkları tetikler. Osteoporoz ile birlikte iskelet sistemindeki bu baskı artar. Bu sıkıntıların çözümü genellikle cerrahidir ve meme küçültme operasyonu gerekir.

Bölgesel zayıflama yöntemi nasıl uygulanır?

Diyetisyen tarafından gerçekleştirilen konsültasyon sırasında kişinin vücut kitle indeksi, kas- yağ oranı tespit ediliyor. Bölgesel zayıflama isteyen kişinin vücut yapısı ve yağ oranı Bölgesel zayıflama yöntemi için uygunsa seans sayısı ve aralıkları belirleniyor. Ardından kişiye, özel bir vücut çorabı giydiriliyor. Hedef bölgelere Bölgesel zayıflama cihazıyla masaj etkisi yaratan bir vakum uygulaması yapılıyor. İşlem, neredeyse hiç acı hissedilmediği için klinik ortamda, anestezi yapılmadan gerçekleştiriliyor. Eğer ihtiyaç varsa aynı seansta birden çok bölgeye uygulama yapılabiliyor.
Gözde zayıflama yöntemlerinden biri olan Bölgesel zayıflama, yaklaşık yarım saat içinde tamamlanıyor. İlk seans sonrasında uygulama alanında hafif de olsa bir morarma görülebiliyor. Haftada 3-4 kez tekrarlanabilen Bölgesel zayıflama uygulaması, kişinin vücut yapısına ve ihtiyacına göre değişmekle birlikte ortalama 6 ila 12 seansta tamamlanıyor. Seans sayısı ve sıklığı vücut kitle indeksi doğrultusunda diyetisyen tarafından belirleniyor. Seanslar tamamlandıktan sonra kişinin vücut analizi yeniden yapılıyor. Böylelikle hem uygulamanın etkinliği hem de gelinen nokta net bir biçimde görülüyor.

Bölgesel zayıflama uygulaması sonrasında nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

Bölgesel zayıflama uygulaması sonrasında işlemin yapıldığı alanda çok hafif bir morarma oluşabiliyor. Ancak bu durum kısa zaman içinde kendiliğinden geçiyor. Kişi Bölgesel zayıflama yaptırdıktan sonra rahatlıkla günlük hayatına dönebiliyor. Uygulama süresince kişinin diyetine dikkat etmesi ve düzenli olarak spor yapması, hedeflenen sonuçların sağlıklı bir biçimde alınması açısından büyük önem taşıyor.

Kimler Bölgesel zayıflama uygulaması yaptırabilir?

Bölgesel zayıflama; ileri düzeyde varis problemi olanlar, hamileler, epilepsi ve kanser hastaları hariç yasal olarak 18 yaşından büyük olan herkese uygulanabiliyor.

Detaylı bilgi ve randevu için formu doldurun, sizi arayalım.
לה בלה קליניק כעת בישראל
Videoyu oynat
×